Sfinga v Asuánu se oživila. Co je možné o tomto záhadném objevu říci?

Ve městě Asuán v Egyptě došlo k neuvěřitelné události, která otřásla nejen místními obyvateli, ale i vědci z celého světa. Sfinga, ta slavná socha s tělem lva a lidskou hlavou, se z ničeho nic oživila! Ano, dobře jste četli. Po staletích klidného státí se tato záhadná socha rozhodla pro malý noční výlet.

Sfinga v Asuánu se oživila. Co je možné o tomto záhadném objevu říci? - foto 1
Místní obyvatelé popisují, jak se Sfinga ve středu noci začala pohybovat a dokonce začala mluvit. Prý se ptala kolemjdoucích na různé hádanky a záhady, které měli řešit, aby se mohla vrátit zpět do svého kamenného klidu. Někteří tvrdí, že s ní mluvila i samotná řeka Nil, která jí poskytla rady, jak se vrátit zpět na své původní místo.

Vědci se již snaží najít vědecké vysvětlení tohoto záhadného jevu. Někteří tvrdí, že se jedná o výsledek kletby, která byla na sochu uvalena před tisíci lety. Jiní zase spekulují, že se jedná o novou formu umění, která má za úkol přitáhnout pozornost turistů do města. Bez ohledu na to, co je pravda, jedno je jisté - Sfinga v Asuánu se stala nejžhavějším turistickým lákadlem v Egyptě.

A co bude dál s touto záhadnou sochou? To zatím nikdo neví. Místní obyvatelé doufají, že se Sfinga vrátí zpět na své původní místo a opět se stane tím tichým pozorovatelem, který byl po staletí. A vědci? Ti se již chystají provést další studie a výzkumy, aby odhalili tajemství tohoto neuvěřitelného objevu. Jediné, co můžeme doufat, je, že se Sfinga znovu neozve uprostřed noci s novými hádankami a záhadami, které budou muset být vyřešeny.
Sfinga v Asuánu se oživila. Co je možné o tomto záhadném objevu říci? - foto 2
Sfinga v Asuánu se oživila. Co je možné o tomto záhadném objevu říci? - foto 3
Publikováno: 19. 6. 2024 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články