Realita a fikce: Kde končí hranice mezi tím, co je možné a nemožné?

Každý z nás se jistě někdy zamýšlel nad tím, jaká je skutečná hranice mezi realitou a fikcí. Je možné, že se jednoho dne probudíme v paralelním vesmíru plném jednorožců a draků, nebo je to jen výplod naší fantazie? Kde končí možné a začíná nemožné? Možná je to právě ve chvíli, kdy se rozhodneme věřit v to, co je skutečně reálné a co pouze vymyšlené.

Realita a fikce: Kde končí hranice mezi tím, co je možné a nemožné? - foto 1
Jedním z příkladů, který nám může posloužit k zamyšlení nad touto otázkou, je legendární příběh o Loch Nesské příšeře. Mnoho lidí tvrdí, že viděli toto tajemné monstrum plavající v hlubinách jezera Loch Ness. Ale jak je možné, že se jedná o reálnou bytost, když žádný vědecký důkaz o existenci tohoto tvora dosud nebyl nalezen? Možná je to jen iluze v naší mysli, která nám dává pocit, že něco takového je možné.

Dalším zajímavým příkladem je otázka existence mimozemského života. Mnozí věří, že ve vesmíru existují jiné formy inteligentního života, které nás pozorují z dálky. Ale kde je hranice mezi tím, co je skutečné a co je pouze výplodem naší představivosti? Možná je možné, že jsme sami mimozemšťany a všichni ostatní jsou jen fikce.

A co třeba možnost cestování časem? Mnozí lidé sní o možnosti vrátit se zpět do minulosti nebo podívat se do budoucnosti. Ale jaké jsou skutečné možnosti, že se nám něco takového podaří? Možná jsme již v minulosti cestovali časem a nyní si jen neuvědomujeme, že všechno, co se děje, je jen opakování událostí, které jsme již zažili.

Takže kde tedy skutečně končí hranice mezi realitou a fikcí? Možná nikdy nebudeme schopni najít odpověď na tuto otázku, ale je zajímavé se nad ní alespoň občas zamyslet. Možná je skutečná hranice mezi tím, co je možné a nemožné, jen v naší vlastní mysli a ve víře v to, co je skutečně reálné.
Realita a fikce: Kde končí hranice mezi tím, co je možné a nemožné? - foto 2
Realita a fikce: Kde končí hranice mezi tím, co je možné a nemožné? - foto 3
Publikováno: 11. 4. 2024 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články